MAASTO PVK
18.07.2015-19.07.2015 VIC Tampereen ympäristö
Tampereen XXII Perinteiset maastot ja P-H kennelpiirin mestaruus 2015 
Hämeenkyrö Jumesniemi. Sää oli molempina päivinä erittäin tuulinen ja kolea. Itse kilpailua sade haittasi vain sunnuntaina kun rankkasateen  johdosta
jouduttiin pitämään vajaan 1/2 tunnin tauko ennen muutamaa viimeistä finaalilähtöä. Kokeeseen osallistui 184 koiraa, 7 diskausta.
Peltomaasto oli erittäin kumpuileva ja haastava. Koirat juoksivat jatkuvasti joko ylös tai alas mäkiä, tasaista suoraa juoksua ei ollut nimeksikään.
Radan vaikeudesta johtuen ei lauantaina nähty yhtään sykähdyttävää suoritusta, vaikka ratareirriä helpotettiin moneen otteeseen. 
Sitä vastoin sunnuntaina pistepotin räjäytti pieni portugalin podengo Tähtitaivaan Gloria keräten huikeat 525 pistettä saaden myös Vintyt ry:n erikoispalkinnon. 
Toisen palkinnon annnoin maitotilan omistajille, joiden pelloilla saatiin kilpailla. Järjestelyt sujuivat erittäin hyvin niin kuin PVK:n kisoissa on tapana ja tuomarit 
ja toimihenkilöt päteviä. Jari Koskenperä suoritti tuomariharjoittelutehtävän hyvin.
  Näöllään ajavien koirien kokeeseen osallistui 13 koiraa josta yksi diskaus.Sade ei haitannut luokkaa koska se alkoi vasta viimeisen finaalilähdön jälkeen.
Ylituomari  Jouko Huovinen
Kirjan Hämeenkyrö     Country Alkuerä points   pos comment
no Nimi / Name S/ikä Ser Titt. Säkä Omistaja / Owner kerho pis sij fin yht sij huom
Rhodesiankoira
3091 BAWABU DJEMILA DAURA N/2v 7kk 1     Kadidja Sakone, Kaj Slotte SRB 230 2 229 459 1 SERTK PHKP-M   
2932 BAWABU DAMAMLI DIANI N/2v 7kk       Reetta Mikkola, Jari Mikkola K-SVKK 244 1 212 456 2 SERTK    
2942 BAWABU DALILA DESTA N/2v 7kk       Sanna Janhunen, Markku Nieminen SRB 219 4 233 452 3 SERTK    
2579 KIZIMBI UKAMILIFU N/3v 5kk       Nea Koivikko SRB 223 3 223 446 4     
2926 RUMURUTI RATHER GORGEOUS N/2v 11kk 1     Ann-Sofie Holmberg, Satu Laakso LL 211 5 229 440 5     
3262 KIZIMBI TUTUMA U/1v 11kk       Arto Mäkinen SRB 206 6 217 423 6     
2734 MBWASIMBA MANICA GALANA N/3v 5kk 2     Petra Henttonen TVK 183 7   183 7     
2594 KIZIMBI UTAMU N/3v 5kk 2 CVM-15   Jenni Katajamäki SRB 173 8   173 8     
2697 IKIMBA HALIFU U/4v 2kk 2     Timo Kuusisto, Tuuli Kuusisto K-SVKK 170 9   170 9     
2059 RIZIKI BAHATI NJEMA N/5v 4kk 4 SMM-12   Suvi Santajärvi SRB 163 10   163 10     
3290 UWANJA'S KAMARIA N/1v 7kk       Sanna Soininen SRB 0 --     --     
3163 TARUJEN YALOPENO N/2v 6kk       Hanna Mäki SRB   disk     -- DISK
Irlanninsusikoira - yhdistelmä 
2978 SAPWOOD'S EXTREME EFFECT N/2v 9kk 2     Mikael Tyven PVK 201 1 211 412 1  PHKP-M   
3218 FILOMEIDES MELVIN U/1v 9kk       Marika Hämäläinen K-SVKK 191 2 212 403 2     
3125 YLI-KYMEN JULMETTU N/1v 10kk 2     Tiina Vuorela LV 184 3   184 3     
Venäjänvinttikoira - yhdistelmä 
2820 TRICOLOGIAN JUSHKA'S GRISHAM U/2v 5kk       Paula Hjelt, Outi Rautiainen LL 229 2 225 454 1 SERTK    
3113 ZATRAVIN FARIDA N/2v 3kk       Emma Luoma, Taina Luoma SBK 214 4 237 451 2 SERTK    
3283 OSILINKA Z BILMY N/1v 11kk       Kristiina Valtonen SBK 231 1 218 449 3  PHKP-M   
3141 B'OILIALE LIND VON DRETOWITZ N/2v 1kk       Annika Jansson, Johan Sandvik SBK 221 3 222 443 4     
3145 CHARLOTTE'RUSSE PINOCCHIO U/1v 11kk       Tina Åberg, Roger Westerlund SBK 200 6 197 397 5     
2031 POLONGAIN OLJAKOVA N/6v 0kkvet 4     Pia Söderholm SBK 210 5 156 366 6     
2581 KRIKOROVA ELLI N/3v 9kk Valio CVM-14-15   Ritva Kähkönen PVK 179 7   179 7     
2914 ROUSEN SHCHUKA BEZHEVYJ U/3v 3kk 2     Armi Lahtonen SBK 177 8   177 8     
2499 VASILIJ TSAR BORZOIS U/3v 8kk 4     Tina Åberg, Roger Westerlund SBK 163 9   163 9     
3211 ZATRAVIN FARINJA N/2v 3kk       Ida Salonen, Toni Hollt PVK 155 10   155 10     
1339 BINJUSKA N/6v 11kkvet Valio DVM -11   Outi Rautiainen LL 75 11   75 11     
3314 CHARLOTTE'RUSSE POCAHONTAS N/1v 11kk       Anu Konttinen HVK 0 --     --     
971 AINO N/7v 7kkvet 4 DVM-10   Kristiina Ahola PVK         --  Luopui   
Unkarinvinttikoira
2802 PRIMADA FULL OF ATTITUDE U/3v 1kk 2     Anne Naukkarinen, Sini Huviranta K-SVKK 222 1 222 444 1     
2176 AVENINA'S CSINTALAN CSANTO U/4v 11kk 3 DVM-13    Hanna Kivistö LL 197 2   197 2  Loukkaantui ae   
2899 TIGRISBUNDAS EGOTUZ N/3v 2kk 3     Ida Salonen, Toni Hollt PVK 30 3   30 3     
3170 FRUSKA THE BESTIAL FACE OF BEAUTY N/1v 11kk       Nina Lehtinen, Minna Bergström SUN 15 4   15 4     
Espanjanvinttikoira 
2513 RANDEROS XIMENA N/3v 5kk 2     Marjo Sarlin PVK 221 1   221 1     
3190 HOT ISLE FLORENTINA N/2v 0kk       Marjo Sarlin PVK   disk     -- DISK
Ibizanpodenco - yhdistelmä 
2870 ROSENHILL'S LA-PERLA N/2v 9kk 4     Kristiina Valtonen PVK 224 2 221 445 1  P-HKPM   
3024 SNOUT BUTTERSCOTCH N/3v 3kk 3     Anne Lanki, Ilpo Lanki LV 226 1 212 438 2     
2268 ARBECA'S AL MANZOR U/4v 2kk 3     Kristiina Valtonen PVK 205 4 232 437 3     
3257 CAZAION BRISINGIR U/2v 0kk       Riikka Kurikka HVK 211 3 218 429 4     
2681 CAZAION AMIR U/4v 0kk 3 SMM -13      Eija Pöyhönen LL 172 5   172 5     
Afgaaninvinttikoira  - yhdistelmä 
3301 NABILA'S PIECE OF MY HEART N/1v 7kk       Hanna-Kaisa Karjalainen TVK 228 1 231 459 1 SERTK    
3063 ZABAR U/2v 9kk 2     Mia Salmi, Sami Suomela PVK 223 2 228 451 2 SERTK P-HKPM   
3062 GUL PARI N/2v 9kk       Mia Salmi, Sami Suomela PVK 217 3 222 439 3     
2185 CHIKARAH V.D. BREMMEN N/5v 1kk Valio SVKLM-12; CVM-14      Mia Salmi, Sami Suomela PVK 217 3 219 436 4     
3169 KIRMAN USHNA N/1v 9kk       Kirsi Nousiainen SA-FA 209 5 226 435 5     
3232 FAUNIN TWISTED SISTER N/3v 2kk 1     Laura Pennanen PVK 205 6 218 423 6     
3215 BESHKA'S DESTINY N/2v 0kk 1     Anne Uravuori SA-FA 201 7   201 7     
2533 HURRICANE BREMMEN OF SYNERGON U/4v 0kk 3     Mia Salmi, Sami Suomela PVK 200 8   200 8     
2478 SCARAMIS GOSSIP GIRL N/4v 2kk       Molla Räsänen K-SVKK 193 9   193 9     
2595 AZARANG OSYNLIGA BARNET N/3v 11kk 3     Mikko Pynnönen, Johanna Männistö LL   disk     -- DISK
Saluki - nartut
3263 NON SERVIAM DRAKAINA KARKHARODON N/2v 0kk       Heidi Lappalainen, Sanja Kuusela SSAK 237 1 238 475 1 SERTK BEST IN FIELD   
3147 NON SERVIAM DOMINA ANIMARUM N/2v 0kk 1     Heidi Lappalainen, Sanja Kuusela, Lumikirsikka Lappalainen SSAK 231 2 240 471 2 SERTK    
2686 ZARABIS PRATITI N/3v 6kk Valio SMM -2013; CVM-14        Björn Träskböle, Jari Latva-Rasku LVKH 217 4 232 449 3     
3229 TAZILLAH CASSANDAN N/2v 3kk 1     Anne Lanki, Ilpo Lanki LV 224 3 221 445 4     
2679 SALMANAZAR ABLA TIGER LILY N/4v 1kk 3 DVM-14    Kirsi Sinisalo, Kirsi Liius, Mirve Liius PVK 217 4 219 436 5     
2809 AAVATUULEN AHAVA NESHAMA TOVA N/3v 3kk 3     Helena Sinikara, Seija Anttila, Keren Minz LL 212 6 202 414 6     
1954 ZARABIS OAISARA N/6v 8kkvet Valio     Ritva Latva-Rasku, Jari Latva-Rasku SSAK 204 7   204 7     
1545 ZARABIS ODEZIA N/6v 8kkvet Valio SMM-12   Ritva Latva-Rasku, Jari Latva-Rasku TVK 194 8   194 8     
2846 SUNFIRE IDELLE N/2v 9kk       Piamaria Tiihonen LL 177 9   177 9     
3328 ZIBA N/5v 2kk       Tuuli Soukka TVK 109 10   109 10     
3336 NON SERVIAM DISCORDIA CONCORS N/2v 0kk       Emmi Nisumaa, Heidi Lappalainen, Emmi Nisumaa LL 25 11   25 11     
3228 TAZILLAH CHAMANEH N/2v 3kk       Anne Lanki, Ilpo Lanki LV   disk     -- DISK
Saluki - urokset
1505 ZARABIS OLDOOZ U/6v 8kkvet Valio     Seija Lehmusto TVK 216 4 225 441 1     
2367 AL WATHBA DILWAR FAARIH U/4v 5kk Valio     Anni Lepola, Tuire Keskinen PVK 219 3 216 435 2  PHKP-M   
3011 SUNFIRE IBSAN U/2v 9kk Valio CVM-15   Tuire Keskinen, Anni Lepola PVK 212 5 222 434 3     
3254 DYYNIEN KESRA KHASON U/2v 3kk       Tarja Pääkkönen SSAK 222 2 200 422 4     
2612 NON SERVIAM CREDO QUIA ABSURDUM U/4v 2kk Valio SMM -2013; CVM-14        Jari Sailola TVK 210 7 205 415 5     
2769 EL HAMRAH HAKEEM BHARATIYA U/4v 9kk 1     Kimmo Marjamäki HVK 211 6 201 412 6     
2506 KIANOUSH Y-SHIRVAN U/4v 1kk 4     Seija Kotti-Rantala PVK 197 8   197 7     
2746 DESIERTO BELLEZA EMPERADOR U/4v 9kk 1     Taija Hyvönen PVK 194 9   194 8     
2215 KHRONOS MIN AL ASIFE U/4v 6kk Valio     Seija Lehmusto, Jari Latva-Rasku, Seija Lehmusto, Jarmo Lehmusto TVK 191 10   191 9     
2134 DYYNIEN JELAL JAWHAR U/5v 1kk 1     Seija Kotti-Rantala PVK 190 11   190 10     
1122 AGENT AMOK EL HOR LAAMAN U/7v 8kkvet       Päivi Kulmala PVK 169 12   169 11     
3216 NON SERVIAM DELIRIUM NOCTURNUM U/2v 0kk 1     Heidi Sailola TVK 163 13   163 12     
3134 ZARABIS QUADRE U/1v 7kk       Seija Lehmusto, Jarmo Lehmusto TVK 0 --     --     
3281 DYYNIEN LI LIYAM U/1v 9kk       Seija Kotti-Rantala PVK 228 1     -- DISKFI
Sloughi
2800 HAKEEM EL DJEBEL DE LA BERONDIERE U/2v 6kk 4     Ulla Mäkinen HVK 238 1 231 469 1 SERTK KVA-M   
3326 BIJOU UNIQUE ARAMIS U/2v 1kk       Niina Forsblom K-SVK 226 2 232 458 2 SERTK    
3306 ILEANIS EL RYMA DE LA BERONDIERE N/1v 10kk       Anja Säe, Juha Säe LL 223 3 116 339 3     
2148 ELEGANTIN MUSKOVIITTI U/4v 11kk 3     Ulla Mäkinen HVK 193 4   193 4     
Skotlanninhirvikoira - yhdistelmä 
3082 BLACK JADE'S MYNKA TO MEARCAIR N/1v 10kk       Ulla Enlund, Jan Enlund SHKK 228 1 220 448 1     
2484 BLACK JADE'S GOOD LUCK CHARM N/3v 9kk Valio SVKLMM -13   ; CVM-14      Ulla Enlund, Jan Enlund LL 198 2 223 421 2     
Whippet - nartut
1990 EFFLORESCO'S KHIMAIRA N/5v 3kk 3   47,9 Anna-Elisa Liinamo W-H 235 1 233 468 1 SERTK    
3202 APPLE GARDEN'S FESTINA LENTE N/3v 6kk 1   46,1 Hanna-Mari Hartin PVK 230 3 235 465 2 SERTK    
2601 SÖKÖVINTIN CG-HERRAN-TERTTU N/3v 6kk Valio CVM-14-15; DVM-14  47,5 Jenni Heiskanen MOSH 231 2 234 465 3 SERTK    
3245 JEWGENISTAJAN IRVIKISSA N/2v 2kk     47,6 Suvi Vartiainen, Ilkka Valta PVK 227 5 236 463 4 SERTK    
3078 TIGER'S CHAOS ROCKIN' AGAIN N/2v 8kk     47,9 Maria Kylmäluoma MOSH 229 4 233 462 5 SERTK    
2492 PALETIN TARU N/3v 6kk Valio   47,0 Niina Mäkinen, Jorma Mäkinen LV 225 6 230 455 6 SERTK    
2144 NYANSSIN BELLIS N/4v 10kk 2   48,0 Nina Huotari K-SVKK 221 7   221 7     
3077 DYANITOS BLINKA LILLA N/2v 3kk 1   48,0 Maria Kylmäluoma MOSH 209 8   209 8     
2655 JATZARIN BLUE DREAM N/4v 3kk 3   44,6 Reeta Viljanen PVK 191 9   191 9     
2250 COLLOONEY BLONDE BOMBSHELL N/5v 1kk     45,0 Mari Kääriäinen, Nilla Kääriäinen MOSH 152 10   152 10     
3107 NEBTUNUKSEN FINANCIAL FLASH N/4v 11kk 1   46,1 Sanna Vahlberg TVK 105 11   105 11     
Whippet - urokset
1973 PALETIN SUPER TROUPER U/5v 5kk 4   50,7 Ida-Maria Björkqvist PVK 241 1 232 473 1 SERTK KVA-M P-HKPM   
2999 DYANITOS BERNARD U/2v 3kk 1   50,2 Heidi Ström LVKH 234 2 234 468 2 SERTK    
3152 EFFLORESCO'S MALVERNICO U/2v 1kk 1   48,1 Anna-Elisa Liinamo W-H 226 5 240 466 3 SERTK    
3310 DYANITOS BRASSE U/2v 3kk     50,8 Juho Hautaniemi PVK 225 6 236 461 4 SERTK    
2996 BLACKBITCH'S LAWRENCE OF ARABIA U/3v 5kk 2   50,8 Jonna-Riikka Mattila PVK 232 3 227 459 5 SERTK    
2650 JUSTJAJUST U/3v 6kk     49,0 Timo Tolvanen, Annukka Tolvanen PVK 221 8 234 455 6 SERTK    
2501 PALETIN TEETEE U/3v 6kk 3   50,5 Merja Lautala, Jorma Lautala K-SVK 219 9 231 450 7 SERTK    
1337 KIITURIN NN-REMY MARTIN U/6v 10kkvet Valio   51,0 Tarja Seppänen MOSH 223 7 225 448 8     
3237 NYANSSIN DIAMOND DRAGON U/1v 4kk     50,7 Maija Salovaara MOSH 219 9 227 446 9     
3334 FIERCE FIREBALL CAPTAIN KIRK U/1v 3kk     49,2 Teija Salow W-H 230 4   230 10  Loukkaantui ae   
1890 PALETIN SOULMAN U/5v 5kk Valio   50,7 Merja Lautala, Jorma Lautala K-SVK 217 11   217 11     
2925 SAGRAMOUR MOONSHINE ENDEAVOR U/2v 11kk     50,9 Anna Mikkonen W-H 216 12   216 12     
3238 NYANSSIN DIAMOND BLACK DREAM U/1v 4kk     50,6 Jaana Mäkinen, Juha-Pekka Tikkanen PVK 215 13   215 13     
2636 JONNINJOUTAVA U/3v 6kk 3   49,6 Tiina Niemelä, Esa Niemelä SSVK 214 14   214 14     
1900 JANGO V. ARKADI U/6v 0kkvet Valio SMM-11, CVM-12 48,2 Henna Pitkäkaski, Marko Pitkäkaski TVK 213 15   213 15     
2588 SOPISCO DAYLIGHT DREAM U/5v 1kk     49,8 Maria Villamo W-H 207 16   207 16     
3067 SOPISCO ELOSALAMA U/4v 4kk     50,9 Tatja Holkko LVKH 189 17   189 17     
2510 PALETIN TEQUILA U/3v 6kk 2   47,9 Birgitta Lepistö PVK 177 18   177 18     
3277 DYANITOS CAMP U/1v 3kk     47,0 Seija Lehmusto, Jarmo Lehmusto TVK 173 19   173 19     
3233 NYANSSIN DIAMOND ROCK U/1v 4kk     51,0 Tiina Niemelä, Esa Niemelä SSVK 169 20   169 20     
2326 TIGER'S CHAOS OH YEAH U/4v 3kk 1   49,2 Teija Salow W-H 159 21   159 21     
1240 HOOKOPLAN HAYABUSA U/7v 2kkvet     50,8 Hanna-Mari Hartin PVK 157 22   157 22     
3085 ENCAUTOM'S FEELING UNIQUE U/5v 0kk     49,9 Niina Salenius LL 0 --     --     
2622 JUSTIINSAJUU U/3v 6kk 3   50,4 Janika Vilppula PVK 0 --     --     
3060 DYANITOS BLIXTEN U/2v 3kk     50,9 Emma Sjöman, Inga-Lill Sjöman-Rönn LVKH   disk     -- DISK
2740 MIMI CHILL'S LITTLE SPARROW U/3v 1kk     50,0 Riikka Keskinen W-H   disk     -- DISK
Cirneco dell’etna  - yhdistelmä 
3166 TRUCKER'S APPLE OF MY EYE U/1v 3kk       Sanna Koponen TVK 229 1 236 465 1 SERTK    
2529 TULIMAAN MIA MILANCA N/3v 1kk Valio     Sanna Koponen, Kaarina Kirjonen TVK 218 3 234 452 2 SERTK    
3183 BOXING HELENA'S NASCAR U/1v 4kk       Paula Virta, Sanna Koponen PVK 214 4 232 446 3  P-HKPM   
3182 TRUCKER'S ABSOLUTELY FABULOUS N/1v 3kk       Jorma Ylinen, Pasi Raak LVKH 223 2 152 375 4     
2467 COLISTO'S ISOLA DI SICILIA N/3v 11kk 1     Kaisa Kurki, Risto Kurki PVK 203 5   203 5     
3178 FLIGHTMASTER UNIQUE HAZE N/1v 6kk       Marja-Leena Kaasinen SIC 203 5   203 6     
3296 LEX MURPHY LET'S GET IT ON N/1v 9kk       Marjo Blomberg, Inka Luomanmäki SSVH 203 5   203 7     
2665 MARISLA'S BELLEZZA N/3v 0kk 1     Marika Aalto, Marjo Blomberg LL 183 8   183 8     
2530 TULIMAAN MIA CONTESSA N/3v 1kk 2     Sanna Koponen TVK 158 9   158 9     
Basenji - yhdistelmä 
2629 LEONIVER'S PRIDE N PREJUDICE N/3v 7kk 4 DVM-14    Tanja Taipalus SUBA 240 1 229 469 1 SERTK KVA-M   
2652 YULARA ROWAN N/3v 8kk 1     Anja Lahtinen, Heidi Kortesalo SUBA 218 2 224 442 2     
U42 SOLEBAS FLOWER PARTY N/2v 6kk       Anne Karja EE 211 4 222 433 3     
3126 BULLDOBAS ZAPPA SAFEGUARD U/3v 8kk 1     Laura Hänninen PVK 215 3 212 427 4  P-HKPM   
1632 HANISHAN REVEAL THE MYSTERY N/6v 7kkvet 4     Hanni Joronen SUBA 165 5   165 5     
Whippet      N>48 ja U>51 cm  - Mixed
3313 TARUMETSÄN KUN YKSIN TAIVALTAA U/1v 11kk     52,0 Niina Kujansuu TVK 224 2 254 478 1 SERTK    
3272 WEIKOTIN WT-CARITA N/1v 6kk     48,3 Raija Raussi LL 227 1 248 475 2 SERTK    
2909 SCHEIK'S FOOLING AROUND U/3v 4kk     52,8 Jenni Rautavuori TVK 222 3 208 430 3     
2251 BESTIES Q-LUISA N/4v 3kk     49,9 Mari Kääriäinen MOSH 221 4 208 429 4     
2878 MIMI CHILL'S MOSCOW SUPERSTAR U/2v 5kk 1   51,8 Jaana Ylä-Outinen, Paavo Parviainen K-SVK 207 7 219 426 5     
3124 MEI DAN ANAHEIM DUCK U/1v 10kk     54,0 Mari Lehtinen TVK 212 5 210 422 6     
3191 GASELLE'S DIAMOND THIEF U/3v 2kk     52,0 Reetta-Kaisa Suonto PVK 207 7 210 417 7     
3220 VI'WAUN SINGING SOLO U/2v 8kk     53,9 Kristiina Ruohola PVK 212 5   212 8  Loukkaantui ae   
1736 MIMI CHILL'S PANTHER'S DAYDREAM U/6v 2kkvet 4   52,5 Riikka Keskinen W-H 204 9   204 9     
2066 BESTIES PLUSQUE MINUSQUE U/5v 1kk 2   52,9 Jenna Tähtinen HVK 203 10   203 10     
2560 EFFLORESCO'S LILLIAN N/3v 5kk 3   49,9 Tarja Seppänen MOSH 201 11   201 11     
3201 BURNT SIENNA CALICO ROCKS U/1v 11kk 1   51,9 Kirsi Halme PVK 198 12   198 12     
3177 MAGTAF FLAGSHIP FLANAGAN U/1v 7kk 1   51,8 Kaija Montonen, Ilkka Montonen K-SVK 196 13   196 13     
2977 OF STREAMLINE KRYPTONITE U/2v 5kk 1   53,0 Anu Lehto HVK 195 14   195 14     
2404 MIYESSA BUCKET OF LOVE U/4v 1kk Valio   52,3 Riikka Mäki LV 194 15   194 15     
2330 PIPSQUEAK SMOKEONTHEWATER U/4v 4kk 1   52,8 Taru Lahti TVK 146 16   146 16     
3256 C'MERE PUT YOUR HANDS UP U/1v 6kk     51,5 Taru Lahti TVK 0 --     --     
2995 OF STREAMLINE KING U/2v 5kk 1   52,9 Marjo Stöckell W-H 0 --     --     
2500 JEWGENISTAJAN HULDA HUOLETON N/3v 10kk 1   51,0 Anna-Leena Lahti HVK   disk     -- DISK
Italianvinttikoira
3193 TARUMETSÄN KIPINÖITÄ TUULEEN N/1v 9kk 2   37,6 Annika Uuttu PVK 234 1 250 484 1 SERTK    
3025 TARUMETSÄN RAKKAUDEN TÄHTIPÖLYÄ N/2v 11kk Valio CVM-15 37,6 Taru Uuttu PVK 227 2 252 479 2 SERTK    
3330 ELEDI GRACE ISABELLA INES N/2v 0kk     34,9 Kitte Lampola, Sakari Lampola PVK 216 3 225 441 3     
2930 KURNOUS CHI U/2v 5kk 3   36,4 Sanna Strang LL 210 4 229 439 4     
2917 PIKKUNEIDIN DONATELLA DIAMELLA N/2v 10kk     36,0 Kitte Lampola, Sakari Lampola PVK 208 5   208 5     
3297 ANGELO CELESTE DONATELLA N/1v 9kk     36,8 Marie Kontinen LL 200 6   200 6     
2048 TARUMETSÄN PIENI LÄMPÖINEN N/7v 4kkvet Valio   37,9 Taru Uuttu PVK 198 7   198 7     
2092 PIKKUNEIDIN BOHEMIAN SUNSET U/5v 1kk 3 CVM-14 35,9 Emma Haikonen, Leif Lindegren HVK 163 8   163 8     
3108 ADHIRA MARK DE TEKONEVA U/2v 4kk     37,1 Essi Paloma, Ari Raappana OSVKH 80 9   80 9     
3061 KURNOUS DIAMANTA N/2v 2kk     35,1 Marie Kontinen LL 59 10   59 10     
2988 PIKKUNEIDIN ROBERTINA N/2v 6kk     34,5 Varpu Karhu PVK 32 11   32 11     
2682 YLLADIAN MAGNOLIA N/3v 4kk 2   34,7 Leena Jääskelä HVK 0 --     --     
Portugalinpodengo keskikokoinen - yhdistelmä 
2526 STAGEDOG REI ALFONSO U/3v 9kk Valio SMM -13; CVM-14      Tia Kotilainen MOSH 233 1 224 457 1 SERTK    
2793 ALEXANDRA'S HERITAGE BONITA N/2v 10kk Valio CVM-15   Sirkka Rautalin LL 219 2 222 441 2     
3184 STAGEDOG PISTEIRO FREDERICO U/1v 7kk 1     Katja Kuokkanen SPP 215 4 224 439 3  P-HKPM   
2898 ALEXANDRA'S HERITAGE CINAMOMO N/2v 4kk       Pirjo Sipiläinen, Jari Sipiläinen HVK 219 2 205 424 4     
3019 ALEXANDRA'S HERITAGE CZARINA N/2v 4kk 2     Katja Stigzelius HVK 195 5   195 5     
3151 STAGEDOG PISTEIRO ADRIANO U/1v 7kk       Anna Räsänen, Eero Lylykorpi SPP 172 6   172 6     
Italianvinttikoira   >38 cm
3086 ACIRE MISTER CARAMEL U/2v 1kk 1   44,4 Riina Lummekari SIC 256 1 230 486 1 SERTK P-HKPM   
2953 YLLADIAN SUNSET AT ROME U/2v 9kk 4   40,0 Roosa Tilus OSVKH 224 3 233 457 2 SERTK KVA-M   
2912 YLLADIAN FROZEN ASHES U/2v 5kk 2   40,1 Hanna Myllymäki OSVKH 216 4 239 455 3 SERTK    
2672 KULHOUND WALKING ON SUNSHINE N/3v 9kk Valio   40,0 Varpu Karhu PVK 247 2 66 313 4     
3260 TARUMETSÄN KIITÄVÄN HETKEN ILO U/1v 6kk     41,9 Sari Merve LL 210 5   210 5     
2862 TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄ U/2v 11kk 1   38,6 Sari Merve LL 199 6   199 6     
3054 ACIRE ATTRACTIVE N/5v 0kk     39,8 Erica Haltia PVK 183 7   183 7     
2897 YLLADIAN SWEET NOTHING N/2v 5kk 4   39,5 Leena Jääskelä HVK 93 8   93 8     
Portugalinpodengo pieni - yhdistelmä 
3231 TÄHTITAIVAAN GLORIA N/1v 3kk       Maaret Ridanpää LL 256 1 269 525 1 SERTK BEST IN FIELD   
847 TÄHTITAIVAAN HELMI N/8v 4kkvet Valio SMM-08, CVM-09;CVM-11   Maaret Ridanpää LL 219 2 254 473 2 SERTK    
2757 TÄHTITAIVAAN DOLLY N/3v 0kk 1     Maaret Ridanpää LL 212 3   212 3