Vuonna 2007 syntyneet maastojuoksijat 30.10.2015  Pentti Örn
   Koirat on sortattu Suomi-Cup pisteiden ( 8-parasta kilpailua) mukaan. Voit = voitetut koirat. SA= SERTIN arvoiset kilpailut kpl. 
   Hyv = yli 150 pisteen startit. MAX= suurin pistemäärä startissa. Di = diskaukset. Kilp = kilpailut ja star = sartit.
Sijoitus
n:o     Sert cup Voite 450p 150p 1-5 6-10 11-15 MAX Di Kilp Star Omistaja Titttelit
Afgaaninvinttikoirat   49 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 35 kpl
1 974 SCARAMIS RELAX AND DO IT U Valio 0,97 153 11 28 13 2 256 15 28 Liisa Airas
2 1231 PAPATAZIN PULP FICTION U Valio 1,36 91 12 33 18 3 263 21 38 Maria Kerkkänen, Jarkko Räikkönen SMM-10
3 1064 KIRMAN TAHIRA N Valio 1,39 108 6 22 10 3 1 266 15 27 Venla Eriksson DVM-10
4 975 SCARAMIS RUMOUR HAS IT N Valio 1,62 110 5 15 6 2 265 9 17 Liisa Airas, Salla Suokas CVM-10
5 1108 YAZAKHAN'S TORNADO OFSOULS N Valio 1,90 87 6 15 7 4 265 12 20 Sari Koponen
6 1115 PUNAPAULAN EVITA N Valio 2,13 49 6 18 9 1 262 10 19 Tiina Pätäri
7 1125 YAZAKHAN'S TOUCH TOO MUCH N 1 3,56 61 4 18 9 5 1 247 17 24 Maarit Juvankoski
8 944 JANGEL'S JUST IGNORE THEM U 1 4,10 62 3 13 4 3 248 7 13 Marianne Keto, Tomi Saloniemi
9 976 KIRMAN TAISHA N 1 4,23 52 2 11 3 4 1 254 10 15 Kirsi Nousiainen
10 1215 YHAZIN NIGHTS IN KALAHARI N 3 4,30 38 4 9 5 250 2 7 12 Laura Pennanen
11 886 HIENOHELMAN ZAZZERA N 4,65 47 1 15 8 4 235 14 21 Helene Österblad
12 1065 KIRMAN THARA N 1 4,69 47 2 7 5 1 2 259 10 14 Terhi Tabell
13 1032 YHAZIN STORM OVER KILIMANJARO N 1 4,72 47 2 8 6 1 262 7 11 Anu Järvinen
14 1124 YAZAKHAN'S TAROT WOMAN N 1 4,92 49 2 8 3 4 1 263 1 11 16 Maarit Juvankoski
15 1136 HEARTHILL FUNKY LADY N 1 5,54 44 2 7 2 2 1 250 5 8 Jenna Lonka
16 1068 HIENOHELMAN ZENZERO U 1 5,78 22 1 6 3 1 240 3 8 11 Sanna Hietaoja
17 1144 NELIAPILAN HYVÄ HALTIJA U 5,93 20 8 3 1 1 231 1 6 9 Minna Laakkonen, Petri Laakkonen
18 1214 HIENOHELMAN ZODIAC U 6,05 24 2 6 3 2 239 5 7 Henna Pirhonen
19 1126 PUNAPAULAN DINGO U 2 6,12 20 1 5 2 3 242 7 10 Tiia Nikola
20 1048 AGHA DJARI'S WHO'S THAT GIRL N 6,19 35 5 2 2 233 1 4 6 Carita Toikka
21 1183 KHAOS DEVENISH N 1 6,80 14 1 5 1 2 1 255 3 6 9 Pilvi Räsänen
22 987 HIENOHELMAN ZAROMY N 6,50 29 4 2 1 262 3 5 8 Johanna Männistö, Laura Elina Pasanen
23 1051 SCENTED ALLMYLIFE U 6,66 18 5 1 2 231 3 5 Maud Fast
24 791 JANGEL'S JUST AMAZING N 7,06 15 3 2 211 2 3 Katja Valkama
25 1230 XENOS CONFESSOR U 7,33 6 1 2 1 228 2 3 Sanna Norhio-Hanski
26 1504 KIRMAN TABARAK U 7,44 5 1 1 215 1 1 2 Tiina Ruoste
27 1261 YAZAKHAN'S TRICK OR TREAT N 7,45 13 1 2 223 1 3 4 Minna Sipola, Seija Anttila
28 865 ANTHEARTICA'S A WOMAN OF AFFAIRS N 7,63 8 1 2 213 3 3 Pirjo Lindström
29 1279 SCENTED ALLABOUTHER N 8,00 1 138 1 1 Kati Salminen, Sari Laakso
30 1149 SCENTED ALLIEVERWANTED U 8,00 4 1 118 1 3 3 Johanna Männistö, Lauri Kuikka
31 1093 PUNAPAULAN DYYNI N 8,00 0 1 96 1 1 Suvi Salmi, Riitta Aho
32 778 ANTHEARTICA'S THE TEMPTRESS N 8,00 2 1 41 2 2 Marika Leppänen
33 1685 HEARTHILL FEEL THE BEAT N 8,00 0 0 1 1 Soile Petjus, Marjatta Petjus
34 965 HIENOHELMAN ZETOR U 8,00 0 0 3 3 3 Marko Heinonen
35 1569 PUNAPAULAN EVE N 8,00 0           0 1 1 1 Sari Laakso
66 220 106 37 6 3 165 275
  BASENJI 16 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 11 kpl
1 1092 SONBAR'S TOM TERRIFIC FOR AJIBU U Valio 1,60 83 6 27 13 269 17 30 Erja Billings, Marjukka Anttila DVM-10
2 1663 AVONGARA ASUMA U 4 1,66 114 9 43 20 5 1 263 26 47 Helena Myyryläinen CVM-11
3 1059 DAKARAI AU CHOCOLAT U 3,28 42 5 15 8 1 258 2 10 17 Kerttu Haaslahti
4 1105 KHANI'S STAIRWAY TO HEAVEN U 3 3,48 51 5 25 11 4 258 15 28 Marjukka Anttila
5 1047 FURAHAN TIIKA M'TOTO U 1 4,51 37 3 12 4 3 258 7 12 Kirsi Villberg, Päivi Salomäki
6 1191 DAKARAI ALMOND KISS N 2 4,64 36 2 11 3 5 243 8 13 Maria Sukanen
7 1044 DAKARAI ALL FUDGEY N 6,11 17 0 11 3 6 230 2 13 17 Sirkka Rautalin
8 1107 KLASSIC'S DAYDREAM BELIEVER U 7,25 8 5 3 241 3 5 Tiina Vesterinen, Marjukka Anttila
9 1096 BULLDOBAS CRUSH ON YOU U 7,92 1 1 1 210 1 1 Tiina Aaltonen
10 1171 BRIBAS PAPAYA PICKER N 8,00 0 1 1 Aira Perttunen
11 1268 HERIAHERI SE A CABO U 8,00             0 1 1 1 Sari Toroi, Helena Myyryläinen, P Somppi
389 30 150 62 27 2 4 101 171
Borzoi   40 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 37 kpl
1 1055 AATU U Valio 0,96 328 19 62 26 5 3 270 34 66 Erja Vehkasalo, Joni Vehkasalo VMM-14 
2 1018 ROUSEN CHESLAVA N Valio 1,33 84 5 21 10 1 264 12 22 Carita Korhonen SVKLMM-09; CVM-10
3 908 BORSCANA WINTERSUN N Valio 1,50 163 7 14 7 1 269 8 15 Johanna Lind-Vilpponen CVM-09
4 971 AINO N 4 2,11 70 3 19 9 5 266 16 25 Kristiina Ahola DVM-10
5 1037 ANNA-SU WLADIMIR U 1 2,34 157 2 27 11 1 4 250 1 19 33 Tanja Sydänmäki
6 1247 VILPERTIN GRAFINJA N 1 2,76 101 4 24 11 3 1 262 18 28 Liina Lindberg, Liina Lindberg
7 1159 ROUSEN CHEKHINA N 2 3,11 77 6 14 5 2 264 7 14 Elmiina Kekäläinen
8 1056 ANSELMI U 3,12 74 4 16 8 1 1 251 2 13 22 Erja Vehkasalo, Joni Vehkasalo
9 1027 ANNA-SU WINDY SEA N 2 3,59 91 2 17 3 11 1 242 1 19 27 Anneli Huttunen
10 1031 ANNA-SU WALICE FRESH N 1 3,62 122 2 13 3 4 2 248 10 16 Susanna Luukkanen
11 951 HATSINA JAGODKA MOJA N 3 3,85 100 2 12 5 5 1 257 13 19 Berit Fagerström-Heinonen
12 1057 BETJANOVA ALEKSANDR JAVOR U 4,40 57 2 16 5 7 1 247 1 17 25 Erja Vehkasalo, Joni Vehkasalo
13 1038 ANNA-SU WIKTOR VENATOR U 2 5,06 77 3 8 3 257 4 8 Minna Kurvinen
14 686 STARAJA RUSSA IAROMIRA N 5,11 44 1 8 5 2 245 2 11 15 Liisa Tuominen
15 960 HATSINA JASTREB BYSTRYJ U 6,11 54 8 3 6 2 217 2 16 21 Ritva Vuohu, Essi Vuohu
16 1072 BETJANOVA ANDREI JAROMIR U 6,22 55 1 6 2 3 3 247 2 14 17 Ritva Pakkanen, Pekka Pakkanen
17 1073 BETJANOVA AMELIA JARMILA N 6,34 51 7 2 2 2 203 13 16 Ritva Pakkanen, Pekka Pakkanen
18 953 OF GOLDEN-WEST HEARTYDIMITROFF U 1 6,41 30 1 4 2 3 1 244 7 8 Heidi Titoff
19 1185 CAESARIS DOMUS AFRODITE N 1 6,52 14 1 4 2 262 2 4 Pasi Heikkinen
20 769 KRIKOROVA DMITRJEVKA N 1 6,78 15 1 3 1 1 258 1 4 6 Sari Airaksinen
21 1074 BETJANOVA ANNA JEKATERINA N 6,98 45 3 3 1 219 9 10 Ritva Pakkanen
22 1069 BETJANOVA ALJOSHA JEVGENI U 7,36 18 2 1 3 241 6 7 Helli Kenkkilä
23 1143 CAESARIS DOMUS ARIADNE N 7,40 3 1 1 237 1 2 3 Zanna Lavrucenoka
24 1241 VILPERTIN GLADKAJA N 7,46 8 2 1 1 232 2 3 Päivi Ratinen
25 1150 POLONGAIN MILENA N 7,80 2 1 1 182 2 2 Pia Söderholm
26 1248 VILPERTIN GINTA N 7,91 1 1 1 228 1 1 Liina Lindberg, Päivikki Lindberg
27 1197 ROUSEN COICA N 8,00 3 1 81 1 1 Tiina Laakkonen
28 963 HATSINA JANTARNAJA LUNA N 8,00 14 1 74 2 2 Johanna Hellgren
29 972 HATSINA JASNAJA ZAGADKA N 8,00 2 1 45 1 3 3 Kristiina Ahola
30 1078 OF GOLDEN-WEST HEARTY NATALIYA N 8,00 2 1 24 1 1 Maija Sivonen
31 850 KRIKOROVA DONSKOJ N 8,00 0 0 1 1 Maire Jämström
32 905 AILICA'S GISELLE N 8,00 0 0 1 1 Satu Jauhiainen
33 964 HATSINA JESAUL SMELYJ U 8,00 0 0 1 1 1 Johanna Hellgren
34 1152 CAESARIS DOMUS AUGUSTUS U 8,00 0 0 1 1 1 Terhi Savela, Zanna Lavrucenoka
35 1234 POLONGAIN MJATEZHNAJA N 8,00 0 0 1 1 1 Heli Suomala, Ukko Järvinen
36 1782 KRESTOVSKAJA BEAUTY GEMINI N 8,00 0 0 1 1 1 Hanna Heikkilä
37 1102 ANNA-SU WALTTER U 8,00 0           0 2 2 2 Anu Pessinen-Hirvelä
1862 66 313 129 71 25 15 289 443
CIRNECO 24 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 5 kpl
1 1141 IOSONO DIVINA N Valio 2,02 52 10 37 19 2 270 21 40 Marjo Blomberg, Inka Luomanmäki, Erja Luomanmäki SMM-10; DVM-10; CVM-11
2 1066 COLISTO'S ARMANI U Valio 3,50 25 2 27 15 3 260 20 32 Jorma Ylinen, Pasi Raak
3 837 IOSONO QUALITATIVO U 3 5,03 14 2 11 6 257 7 12 Rebekka Carena, Ville Carena CVM-09
4 1529 IOSONO QUESTA QUA N 7,42 2 3 3 217 3 4 Jenni Koivisto
5 745 IOSONO QUINTESSENZA N 8,00 1     1     60   2 2 Saila-Annikka Yli-Myöntäjä
94 14 78 44 5 53 90
ESPANJANVINTTIKOIRA 33 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 1 kpl
1 1043 DOMECQ DO PROMONTORIO DA LUA U 7,50 1 1 2 196 4 5 Päivi Nurmi
FAARAOKOIRA 16 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 8 kpl
1 916 NORTHGATE'S DIVINE HANISHAN N Valio 2,03 56 8 20 8 2 1 261 11 21 Hanna Ukura, Kari Ukura SMM-10
2 991 SIPHRA'S CALL OF KTULU U 2 5,07 16 1 16 6 3 234 9 16 Maria Blomster DVM-10
3 921 NORTHGATE'S DOM PERIGNON U 2 5,10 18 5 13 6 2 249 8 15 Hanna Ukura, Kari Ukura
4 924 ENIGMA SEEKING PERFECTION U 5,34 26 1 27 8 10 236 18 31 Meiju Puljujärvi, Ari Koivisto
5 1329 SIPHRA'S FREE WHEELER U 7,14 6 3 8 2 2 240 4 8 Henna-Kaisa Wigren
6 1260 ANTONIO B. ARSINOÉ U 1 7,22 7 1 2 1 248 1 2 Tiina Lehtonen, Britt-Marie Sundqvist
7 1135 NORTHGATE'S DOUBLE O SEVEN U 8,00 0 0 1 1 Suvi Kontula
8 1188 ENIGMA SPECIFIC PURPOSE U 8,00 0 2 132 2 2 Maija Sylgrén, Hannele Ståhl
10 50 17 16 34 59
ENGLANNINVINTTIKOIRA 11 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 5 kpl
1 814 ANOTHER STORY HURRY SUNDOWN U 2 3,63 29 6 35 19 254 2 20 37 Melina Forssell
2 1076 AZRAVI'S NIGHT AND DAY N 4,71 21 1 17 12 259 1 13 22 Maarit Törn
3 1013 AZRAVI'S NIGHT STALLION U 2 5,83 10 3 10 7 237 2 10 13 Anita Korhonen DVM-10
4 1129 JET'S MAKE IT OR BREAK IT N 1 7,40 4 2 2 244 3 4 Jukka Kentala
5 914 ARTEFAKT MINT CONDITION U 8,00             0 2 2 2 Päivi Härkönen, Nina Koivumäki
64 10 64 40 7 48 78
Ibizan Podenco 100 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 9 kpl
1 1024 LA REINA DE TEKONEVA D'SNOUT N Valio 1,96 59 5 39 19 1 244 20 39 Laura Hämäläinen
2 1578 DA VINCI NAHALA COURTING CHAOS U 4 4,02 26 5 10 5 254 5 10 Hanna Taipale SMM-10
3 742 RANTAPUMMIN AZIRAPHALE U 2 5,64 17 1 6 3 1 233 4 6 Tanja Rajamäki DVM-10
4 1067 NECRONOMICON INI-HERIT U 6,96 7 4 5 215 5 6 Anne Lanki, Ilpo Lanki
5 1481 NECRONOMICON IKHNATON U 7,02 4 7 4 217 5 8 Outi Partiainen
6 1289 SERQET HEARTS ON FIRE N 7,33 2 3 3 180 3 3 Eija-Riina Parviainen
7 1553 NECRONOMICON ISHAQ U 7,75 3 2 4 1 182 6 7 Satu Kaikkonen
8 1482 AMUNET OF BOHEMIA BALADA N 8,00 3 2 215 2 3 Outi Partiainen
9 1628 LOVECATS V. OXYMORON N 8,00 1     1 1   142   2 2 Arja Pellinen, Arvo Hyytiä
119 11 74 46 4 52 84
IRLANINSUSIKOIRA 7 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 9 kpl
1 1006 SAPWOOD'S PLAY OF COLOURS N Valio 1,80 46 11 32 17 274 17 32 Riitta Toivonen SVKLM-09-10 ;DVM-10
2 712 SIOFRA'S ENDLESS SUMMER N 5,76 16 6 5 233 5 9 Susanna Hirn
3 945 SAPWOOD'S AMUSING AUTUMN N 2 6,32 10 1 10 6 1 237 2 11 16 Sari Hottola
4 1287 GOGAMAGOG'S DAIGH U 7,00 6 7 4 236 4 7 Iina Sulanen, Hannu Sulanen
5 1014 SIOFRA'S WOLFMANN FAIRY N 7,25 4 1 2 218 1 4 5 Mia Vildén, Jorma Pesonen
6 1087 CAREL WOLF SOHVI N 8,00 1 1 1 79 3 3 Johanna Kaikko, Tommi Liukkonen
7 1101 SIOFRA'S FLASH DANCE N 8,00 3 1 51 1 1 Aija Kontio, Jarno Kaunisto
8 1089 SIOFRA'S FLEET STREET U 8,00 0 0 1 1 Carita Salonen, Toni Tuhkio
9 1461 CAOINFATHACH AIGEANTA N 8,00 0           0   1 1 Kristiina Eskelinen
86 12 56 35 3 3 47 75
ITALIANVINTTIKOIRA   16 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 7 kpl
1 1985 PUMPKIN LIVIANA N 2 4,45 25 5 11 7 263 7 12 Elina Lind SMM-12
2 1763 NECKU MORGONMÅL N 1 7,22 7 1 2 1 241 2 3 Tuula Hursti
3 1282 OLIVER U 1 7,33 2 1 2 3 263 4 5 Heidi Huovinen
4 1084 OODI N 8,00 3 1 1 115 6 6 Päivi Hämäläinen
5 1110 ELEDI GRACE MIMOSA N 8,00 6 1 2 87 7 7 Leena Jääskelä
6 1239 NORTHGATE'S EUPHORIA N 8,00 1 1 15 1 1 Kisse Qvick, Kaapo Qvick
7 1267 CALIMERO DE LA ROCHE HUE U 8,00             0   1 1 Sohvi Palola
44 7 15 14 3 28 35
ITALIANVINTTIKOIRA  yli 48cm
16 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 6 kpl
1 785 SOLTAR'S GOLD N Valio 1,93 54 12 33 18 1 275 19 35 Marianne Mäntysaari, Miia Mäntysaari SVKLMM-09
2 751 APPLE GARDEN'S MAGICA DE SPELL N Valio 2,55 36 7 30 18 284 18 33 Linda Rosberg-Kulha, Tuomas Kulha DVM-10
3 1270 NORTHGATE'S ENVY ME N Valio 2,70 26 9 24 12 1 289 13 25 Pia Haarala, Hanna Ukura
4 902 APPLE GARDEN'S SCROOGE MCDUCK U Valio 3,92 22 6 13 8 274 8 14 Salla Lindgren, Hanna Vuorinen SVKLMM-10
5 1224 FIONA DI CASA BRESARS N 6,90 12 1 9 10 252 10 15 Saara Riikonen, Joonas Teerikorpi
6 1612 ADHIRA LIQUIRIZIA N 8,00       1     11   2 2 Heidi Paloma, Essi Paloma
150 35 109 67 2 70 124
PORTUGALIN PODENGO  KESKIKOKOINEN
22 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 4 kpl
1 970 CARAMELO U Valio 2,70 28 9 38 21 276 21 40 Mimori Fellman-Närhi CVM-10
2 1263 GHAIA DA FLOR D'ESTEVA N 6,60 6 7 4 238 4 7 Mimori Fellman-Närhi, Susanna Karppinen
3 969 MARIA DE ABRANTORTO N 1 7,30 3 10 6 238 6 12 Antti Karppinen
4 938 VEHKAKALLION DANIELA N 7,80 1   4 3     237   3 5 Päivi Durchman
38 9 59 34 34 64
PORTUGALIN PODENGO  PIENI 
6 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 6 kpl
1 847 TÄHTITAIVAAN HELMI N Valio 1,81 93 18 75 39 1 272 41 78 Maaret Ridanpää SMM-08, CVM-09;CVM-11
2 899 TÄHTITAIVAAN HÄKSÄTIN U 6,07 15 2 9 5 255 5 9 Eija Tammi
3 901 CHAROPE DO VALE NEGRO U 8,00 2 1 1 114 4 4 Leena Lindblad, Kirsti Helje
4 915 GASPAR DA FLÔR D'ESTEVA U 3 2,23 32 8 16 8 276 8 16 Mea Määttä CVM-10 SVKLMM-10
5 1182 LILL JÄGARENS GAPO U 7,00 8 1 5 5 248 8 10 Minna Kallinki-Huhta
6 1285 KIRMIX PICO U 7,50 5   1 1     226 1 1 2 Aino Tunkelo
155 29 106 59 2 1 67 119
Puolanvinttikoira
100 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 2 kpl
1 956 EMERICIUS KATERI N 4 5,17 8 1 11 8 253 9 16 Nina Tuuras
2 1165 EMERICIUS KOSMAS U 1 7,50 1   3 3     228   3 4 Susanna Tuuras DVM-10
5 9 1 14 11 12 20
RHODESIANKOIRA 13 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 8 kpl
1 1441 IKIMBA BATSHEBA N Valio 1,28 126 6 30 15 2 2 277 19 33 Päivi Sihvonen SMM-11, DVM-10
2 1444 TARUJEN TUKAE KWA N Valio 1,92 88 7 23 13 2 253 16 27 Anna Mattila  VMM-13   
3 1439 TARUJEN TUPAC U 5,71 29 1 8 4 2 231 6 10 Tiina Raijas
4 1438 ARTEMIS N 7,22 12 2 2 222 2 3 Sonja Luola
5 1468 MBWASIMBA MWENZIO DAYO U 7,23 10 1 2 3 247 6 7 Tiina Laine
6 1436 MAHIRI RETTA'S EDEN N 7,50 12 2 1 1 1 216 4 5 Laura Lamminsivu
7 1653 MBWASIMBA MULUMBE DALILA N 8,00 2 1 80 1 3 3 Ursula Limnell
8 1513 IKIMBA BELLE ANELLE N 8,00 0           0   2 2 Tari Herranen
279 15 67 36 9 4 1 58 90
Salukit 62 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 49 kpl
1 1199 DYYNIEN IDIZ IARA N 2 1,28 182 14 41 11 8 4 273 27 46 Susanna Valli SMM-11
2 1121 ACTION Ö EL HOR LAAMAN N Valio 1,30 128 10 31 10 5 1 277 5 24 42 Päivi Kulmala
3 941 DYANITOS ONYX N Valio 1,42 127 9 22 11 1 2 269 15 25 Hanna Heikura
4 736 EIRECOGTEIL'S QAWAI RHEA N 3 1,44 200 10 28 12 4 266 1 18 31 Heidi Åhman
5 990 AZIZ CANE ZADAN U 4 1,83 112 8 22 8 5 1 262 14 23 Sirpa Tavasti DVM-10
6 827 KIITURIN AMIR U 4 2,12 104 6 13 5 2 1 252 2 11 17 Tarja Sundholm
7 1054 DYYNIEN IDIZ ILAAH U 1 2,24 159 6 36 10 6 5 247 26 42 Leena Salovaara
8 1040 ZARABIS NAJAT N 2 2,31 139 5 28 6 3 5 260 2 18 32 Niina Käyhkö, Mika Käyhkö DVM-10
9 880 AZIZ BAJI N 2 2,35 227 7 43 8 9 10 274 29 48 Pirkko Savolainen, Tanu Savolainen
10 1094 KHAIREDDIN TAMAZUR-THAQIB U 1 2,78 74 5 20 6 3 1 235 12 22 Tuulia Huhtala
11 875 AZIZ BADI N Valio 2,82 72 6 12 6 275 6 12 Eija Kotila
12 1020 DYYNIEN IDIZ IMRAN U 3,21 113 6 28 5 8 5 258 1 23 38 Marja Berghäll
13 848 DESIERTO BELLEZA BENDITO U 1 3,32 92 3 32 4 9 4 246 19 34 Niina Käyhkö
14 1338 DYYNIEN IDIZ ISLAROSE N 2 3,44 73 2 18 3 4 4 264 13 23 Paula Nummelin
15 1106 ASARAFI QASIMA CHETAAH N 1 3,78 82 4 20 4 7 3 256 18 27 Jaana Liukkonen
16 1122 AGENT AMOK EL HOR LAAMAN U 3,90 88 5 21 3 5 10 260 1 20 26 Päivi Kulmala
17 1029 ASARAFI QUBLE OF PUUMA N 1 4,33 68 2 13 2 3 3 252 1 9 16 Ulla Rantakokko
18 1063 ASARAFI QUDSIYA ONYX N 1 4,57 72 5 11 1 5 1 261 7 12 Laura Kullas
19 999 BISCOTTI RAZALI NURA SALMANAZAR N 4,93 39 1 16 4 5 251 10 17 Kirsi Liius
20 852 TAZILLAH IRAN TARANEH N 1 4,95 52 2 11 2 4 1 242 9 14 Satu Hyvärinen
21 1181 ZARAND ELMIRAH N 5,76 38 1 9 2 1 3 253 3 11 15 Satu Hyvärinen, Heli Vartiainen
22 867 DESIERTO BELLEZA BOLITA N 1 5,87 16 2 6 3 250 3 6 Taina Kiesi  VMM-13   
23 996 DYANITOS ODYSSEYS U 5,88 33 2 11 1 4 234 6 11 Kati Väyrynen
24 1041 AZIZ CHANDA N 5,97 33 1 8 2 1 1 258 5 8 Marika Aaltonen
25 1168 EIRECOGTEIL'S QAWAI CREUSA N 6,43 27 1 7 3 2 238 2 8 11 Jenni Sahrlund, Marjut Sahrlund
26 1162 KIRMAN BEHRAM U 6,45 27 3 4 1 1 256 3 6 Jaana Moisander
27 1532 KIRMAN BAHIYA N 6,54 17 1 5 1 1 1 251 3 6 Mari Heino, Tiina-Ira Huttunen
28 1079 AL-DAHAB BAHIYAH N 6,60 21 4 3 246 5 7 9 Anne Laukka, Ari-Pekka Laukka
29 878 KIITURIN AROUS N 6,81 30 2 1 1 265 3 6 7 Antero Maijala
30 1112 DYYNIEN IDIZ IRAIDA N 6,82 17 1 5 1 1 2 243 1 7 9 Mia Rautakallio
31 1009 EL HAMRAH EVONA N 7,01 13 1 3 1 1 249 2 4 5 Jenna-Maria Kaiponen
32 1060 KURIIRIN GIADA GIO N 7,03 38 3 2 247 5 7 Laura Rodriquez Tumelius
33 2052 DYYNIEN IDIZ IRODION U 1 7,13 7 4 1 1 225 2 4 Mia Rantakaulio, Susanna Valli
34 995 DYANITOS ORFEUS U 7,30 10 2 2 212 2 4 4 Maija Nissinen
35 1238 KIITURIN ASSER U 7,48 11 1 1 241 2 2 3 Tuuli Soukka
36 1134 KIRMAN BESHIR U 7,51 16 2 1 2 214 5 6 Riitu Turtinen, Jarkko Kovala
37 1189 DYANITOS OBERON U 7,57 9 1 1 246 3 3 4 Christel Wunsch
38 1558 TAZILLAH ILANGO-KHAN U 7,63 6 1 1 213 1 2 3 Heidi Wiik, Alexander Wiik
39 851 TAZILLAH IRAIYAVAN U 7,75 4 1 1 188 1 1 Satu Hyvärinen
40 1142 EIRECOGTEIL'S QAWII TITYAS U 7,80 4 1 151 1 3 3 Mirja-Leena Leskinen
41 1042 YASHARS BAHDJAN IBN BASIR U 7,87 2 1 1 197 1 1 Marika Aaltonen
42 1157 AL-DAHAB BASSAM U 8,00 3 79 1 1 Katja Tommila
43 1601 KURIIRIN GERONIMO GIO U 8,00 6 1 35 1 1 Hannu Haapala
44 1210 AL-DAHAB BARAKAH U 8,00 0 0 1 1 Meri Rajakallio
45 1154 AZIZ CHAKAD U 8,00 0 0 1 1 1 Sanja Ekbland
46 1167 QASHANI SIRHAN ARABI U 8,00 0 0 1 1 1 Mia Salmi
47 1208 ZARABIS NIDAL U 8,00 0 0 1 2 2 Ritva Latva-Rasku, Jari Latva-Rasku
48 2234 QASHANI SHAHIN AL-HASA U 8,00 0 0 2 2 2 Tuija Tuominen
49 1052 KURIIRIN GIUSEPPE GIO U 8,00 0           0 3 3 3 Tiina Lundberg
2541 129 540 135 115 74 33 404 658
SKOTLANNINHIRVIKOIRA 27 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 6 kpl
1 1071 MANTICORNS JASMINE N 2 3,45 27 25 13 3 232 16 30 Eija Kaipainen
2 1007 BLACK JADE'S ANWELL N 3 3,92 20 1 16 11 248 14 23 Marja Holmström 
3 1019 BLACK JADE'S AITHNE N 1 6,80 4 1 4 3 250 3 5 Mirva Pulkkinen DVM-10
4 1264 VAIKONNIEMEN RIEMUKUPLA U 7,50 1 1 1 169 1 2 3 Merja Karhunen
5 1090 BLACK JADE'S ARTAGAN U 7,71 2 2 2 1 226 1 5 6 Aino Räsänen
6 936 AMAZINGAMAZONE N 8,00 0           0   1 1 Kielo Oksanen
54 2 48 30 4 2 41 68
Sloughi 20 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 2 kpl
1 1123 TIBNIY SCHURU-ESCH-SCHAMS N Valio 3,48 18 1 29 16 1 246 20 33 Sari Niemi
2 1026 SABIH SHI' RAYAN U Valio 4,50 24 2 32 21 1   243   24 37 Ulla Mäkinen DVM-10;CVM-11
42 3 61 37 2 44 70
UNKARINVINTTIKOIRA 100 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 4 kpl
1 1602 AVENINA'S ASHJERIS U 3 4,50 16 3 28 12 6 251 1 18 31 Clara Vekka, Samuli Vekka, Joonas Samuli  VMM-13   
2 864 AVENINA'S ASGAR U 8,00 0 1 140 1 2 2 Satu Ritari
3 870 AVENINA'S AMANS AENEA N 1 8,00 0 5 5 229 9 11 Nina Lehtinen
4 957 AVENINA'S ALVIN U 8,00 0   1 2     154 1 3 4 Hanna Järvinen
16 3 34 20 6 3 32 48
Whippet   31 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 46 kpl
1 888 FINLADY V. DIA-ROBINNE N Valio 0,54 263 12 40 13 3 4 282 23 41 Janne Tuominen
2 1156 PIKKUNEIDIN BORN TO FLY U Valio 1,23 192 12 37 12 5 2 263 20 37 Anne Koikkalainen, Matti Koikkalainen
3 1133 BESTIES LUMPEENKUKKA N Valio 1,39 128 10 25 9 3 2 262 15 26 Tiina Katalkin
4 1062 OF STREAMLINE FOXY LADY N Valio 1,45 112 9 26 8 2 2 263 15 27 Marjo Stöckell, Mirkka Stöckell SVKLMM-09
5 1088 SILENTKAZE DAYS OF PHOENIX U Valio 1,48 96 7 21 9 3 260 12 21 Karoliina Heikkinen CVM-10
6 950 PALETIN RAPIDFIRE U 1 1,72 257 15 68 17 13 267 38 69 Merja Lautala, Jorma Lautala
7 1061 SÖKÖVINTIN CD-ESPRESSO N 4 1,79 103 8 18 7 2 275 10 19 Kati Roine DVM-10
8 973 SÖKÖVINTIN CD-ELVIRA N 3 1,87 109 8 17 7 1 275 10 19 Jari Forsstén VMM-14 
9 1070 TARUMETSÄN PELLE PELOTON U 3 1,88 156 14 48 13 11 1 263 27 48 Anna-Elisa Liinamo
10 1077 TARUMETSÄN PÄHKINÄNSÄRKIJÄ N 1,93 227 7 38 6 9 5 265 23 40 Taru Uuttu, Annika Uuttu
11 1033 SÖKÖVINTIN CD-ENNE N 3 2,03 112 5 22 6 4 2 265 12 22 Salla Kemppinen
12 855 BISWHIP'S DEBUSSY N 2 2,05 208 9 40 5 6 10 261 23 41 Satu Latva-Kyyny
13 1005 PALETIN ROCKIN BELL N 3 2,20 109 7 16 6 2 1 269 9 16 Anne Oljemark
14 1113 PIKKUNEIDIN BORN TO BE WILD N 1 2,28 114 9 22 4 6 2 260 13 24 Kitte Lampola, Sakari Lampola
15 1251 TARUMETSÄN POCAHONTAS N 2 2,40 118 8 21 6 4 1 274 11 21 Kirsi Silvan
16 1161 BESTIES LINNANNEITO N 3 2,42 97 7 14 5 1 2 254 8 15 Anna-Maria Hakola
17 1164 TIGER'S CHAOS ALLTIMEPLAUDITE N 3 2,67 141 7 45 5 7 11 262 31 50 Pirjo Jutila
18 1495 SILENTKAZE DANCING DELIGHT N 2 2,77 154 7 41 6 10 6 263 28 46 Nina Lehtinen
19 986 TIGER'S CHAOS ALL EARS N 2,89 96 5 24 7 5 3 241 1 18 30 Anne Naukkarinen
20 802 BISWHIP'S DUMAS U 3,21 130 4 41 11 10 5 255 30 47 Eija Lähdesmäki
21 2010 ENCAUTOM'S BITTER LEMON N 2 3,40 72 2 31 7 4 2 246 17 32 Niina Mäkinen
22 1080 OF STREAMLINE FAIRY PRINCESS N 1 3,82 70 4 14 3 3 1 258 8 14 Marjo Stöckell, Mirkka Stöckell
23 1128 BESTIES LAKUPEKKA U 4,58 39 3 13 4 3 2 255 9 16 Hanna Niemi, Juha Hovisto
24 856 BISWHIP'S DELACROIX U 5,28 59 3 15 5 2 241 10 15 Satu Latva-Kyyny
25 1025 MACARENAN PINACOLADA N 5,31 31 2 11 3 1 3 243 7 11 Heli Koskinen, Kai Mäkinen
26 1176 BESTIES LEIJONAMIELI U 1 5,96 32 3 8 2 2 266 4 8 Pia Rantanen, Seija Tontti
27 1099 BESTIES LEPAKKOMIES U 1 6,19 24 3 7 1 3 241 1 4 8 Taru Jäppinen
28 1194 PALETIN RAINBOW N 6,43 33 1 5 1 2 247 4 6 Emmi Syrjänen
29 980 LEKURIN ETTAN N 6,52 28 2 6 1 1 250 3 6 Helena Törmänen
30 2303 MIYESSA ADELINDA N 6,54 29 2 6 1 1 1 234 3 6 Anu Prinkkilä
31 954 JAGODAS GIROUETTE N 6,55 33 6 2 1 240 4 6 Tiina Räikkönen
32 1085 TIGER'S CHAOS ALL STARS U 6,70 15 8 1 4 230 3 7 11 Sinikka Ruuskanen
33 1690 JAGODAS GRAIN D'OR N 1 6,82 22 2 4 1 243 3 5 Jonna Suvanto
34 909 ENCAUTOM'S SWEET SUGAR N 6,89 29 1 7 3 243 7 10 Inga-Lill Sjöman-Rönn, Peter Rönn
35 1130 TIGER'S CHAOS ALL IN ONE U 6,94 13 2 4 1 1 1 245 3 5 Laura Määttännen, Jouko Yli-Kiikka
36 1160 PIKKUNEIDIN BORN TO SMILE N 1 7,13 13 2 1 244 1 2 Saara Tikkala, Ville Ahlgren
37 820 JATZARIN TARUNHELMI N 7,18 19 1 5 2 237 3 6 Tiina Mäkinen
38 1330 SÖKÖVINTIN CD-EWANDA N 7,19 17 1 2 1 249 1 2 Marjaana Siltanen, Marja-Liisa Foxell
39 1516 LAURI U 7,28 9 3 1 2 225 1 3 5 Virva Pöytälaakso
40 1449 TARUMETSÄN PETER PAN U 7,29 10 1 4 1 238 2 4 Jukka Hytönen
41 811 Zaraque's Game of Chance U 7,32 10 1 3 1 1 239 1 3 5 Tervo Mia
42 881 ENCAUTOM'S HOT TABASCO N 7,47 19 3 223 3 4 Marjaana Wahlberg
43 1245 PIPSQUEAK NIISKUNEITI N 7,69 9 2 1 195 2 3 Jonna Hirvonsalo, Tuija Elomaa
44 1250 ENCAUTOM'S LOVELY VANILLA N 7,72 8 3 228 2 3 Tiina Mäkinen
45 838 JAGODAS GROS BONNET U 7,90 1 1 1 201 1 2 Suvi Rossi
46 1100 BESTIES LEMMIKKI N 8,00             0 1 1 1 Mervi Mäkinen
3529 204 788 190 135 87 7 482 842
Whippet  YK 31 % vuonna 2006 syntyneistä kilpaili maastossa 38 kpl
1 1000 MACARENAN PIKAJUNA U Valio 0,63 140 9 19 10 275 10 19 Tea Toivanen SVKLMM-11
2 866 ZARAQUE'S GOT NO DOUBT N 1 2,07 97 8 29 9 5 1 272 15 29 Karoliina Kuusela
3 1762 OF STREAMLINE FAMOUS BARON U 2 2,15 105 7 23 9 4 251 13 24 Jari Stöckell
4 830 HOMELY LUCK'S LAMBORGHINI U 4 2,53 102 6 17 7 1 250 9 17 Marko Pitkäkaski, Henna Pitkäkaski
5 1011 SATANGIN LAP LANDIA N 2 2,67 92 9 40 10 10 3 252 25 44 Susanna Jokinen
6 892 SOFTOUCH FASTERTHANU U 1 2,70 151 8 31 5 9 3 256 1 21 33 Tuula Turunen
7 977 LEKURIN EXPRESS N 3 2,78 52 5 14 7 1 262 8 15 Laura Fomin SVKLMM-10
8 1010 MACARENAN PANTHERA N Valio 2,88 49 5 11 6 268 6 11 Sari Salminen, Jyrki Salminen DVM-10
9 1253 JEWGENISTAJAN PALA-PELI N 2 2,88 51 5 14 7 1 265 8 14 Laura Fomin
10 857 BISWHIP'S DANTE U 3,35 135 5 37 5 7 8 262 24 39 Satu Latva-Kyyny
11 1958 HOT ISLE JERBIS U 2 3,81 52 2 13 5 3 1 246 12 18 Heidi Ström
12 1225 JEWGENISTAJAN PUSKA-JUSSI U 3,98 55 3 16 4 5 1 269 10 16 Riikka Linnala
13 1050 C'MERE ICY CLOUDBERRY U 4,03 63 4 23 3 8 2 251 15 24 Tarja Luusua
14 1120 OF STREAMLINE FLYING KNIGHT U 1 4,22 52 4 14 3 2 3 253 8 14 Maria Mukkala
15 985 TIGER'S CHAOS ALL OR EVENMORE U 1 4,36 43 4 14 3 3 2 251 1 11 17 Jenni Jäntti
16 1116 JEWGENISTAJAN PIRTTI-HIRMU N 2 4,38 37 4 12 5 2 275 8 13 Anne Saastamoinen
17 801 JAGODAS GROSEILLE N 1 4,47 49 4 12 4 1 262 6 12 Kati Fordell
18 1564 OF STREAMLINE FUNKY MARQUISE N 1 4,92 29 2 12 3 3 251 6 12 Hanna Junkki, Mika Honka
19 1132 BONNYWAPIT CHEYENNE N 5,12 37 2 21 4 8 1 237 13 21 Reetta Sorri
20 871 WILES AURELIASFUNFAIR N 2 5,36 25 2 10 3 3 1 256 8 11 Meri Wilenius
21 1012 C'MERE ICY BLACKBERRY U 5,46 29 5 10 2 3 246 7 12 Heikki Skinnari
22 1022 MACARENAN PAJAZZO N 2 5,72 35 2 7 2 1 265 5 8 Henna Korhonen
23 1030 MACARENAN PICASSO U 1 5,82 27 3 6 2 1 1 246 4 7 Joel Gynther
24 1494 ENCAUTOM'S SPICY CHILI U 1 5,82 34 1 6 1 2 1 246 4 6 Minna Ylöstalo
25 1671 SOFTOUCH FOURWHITESOCKS U 6,03 26 2 6 3 247 3 6 Mirka Ilmola
26 1202 TRINE N 6,38 18 1 6 2 1 244 1 4 7 Sinikka Kollanius, Eva Kollanius
27 2240 LEKURIN EKSPERTTI U 6,64 10 3 9 2 2 1 261 6 10 Sami Kytömäki, Hanna Vuorinen
28 1754 JAGODAS GINGEMBRE N 1 6,93 11 1 4 2 1 235 3 5 Heli Poikonen
29 1778 MISTYQ BLISS'N KISS N 7,10 8 4 3 237 3 5 Jenni Ranki
30 1016 LEKURIN ERASMUS U 7,33 8 1 2 1 250 1 2 Marianna af Hällström
31 884 BONNYWAPIT BURNTHEEVIDENCE U 7,52 20 1 219 1 1 Johanna Gustafsson
32 904 POJANRINTEEN TRITON U 7,69 4 1 2 1 233 1 2 Jani Siponmaa
33 1177 JEWGENISTAJAN PAS-SARI N 7,82 2 2 1 227 1 2 Soili Saarni
34 1777 MISTYQ BALLADE N 8,00 3 3 135 3 3 Jenni Ranki
35 1252 JEWGENISTAJAN POPPA-KONSTI N 8,00 0 0 1 1 Laura Fomin
36 1117 JEWGENISTAJAN PIKKU-KAKKONEN N 8,00 0 0 2 2 2 Tiina Pitkänen
37 1227 JEWGENISTAJAN PIPAR-MINTTU N 8,00 0 0 2 2 2 Riitta-Liisa Piitari, Lauri Piitari
38 1257 WILES ALIAS SNAIL U 8,00 0 0 2 2 2 Susanna Myllynen