26.-27.8.2017 Hämeenkyrö, VINTYT

Suomen Maastomestaruus ja Vinttikoiraliiton maastomestaruus

Vinttikoirien Suomenmestaruus maastokoe. Alkuperäinen koepaikka, viljapelto ei käytössä myöhäisen kesän johdosta. Järjestäjä onnistunut löytämään erinomaisen uuden koepaikan. Koepaikan siirto Mänttä-Vilppulasta Hämeenkyröön aiheutti myös kennelpiirin vaihdon Pohjois-Hämeestä Satakuntaan. Heinäpelto josta heinä niitetty viikko aikaisemmin. Uusi heinä kasvanut 20-30 cm pitkäksi. Huomattavia korkeuseroja sisältävät pellot joihin ratamestari onnistunut tekemään erinomaisesti toimivat radat, ei vieherikkoja, vieheenvedot onnistuneita. Radat lauantaina 830 ja 600 metriä pitkiä, sunnuntaina pienikokoisten rotujen juostessa radat 700 ja 600 metriä pitkiä. Pitkähkö kostea heinä teki radasta liukkaan josta mahdollisesti aiheutui kaatumisia. Kaatumiset aiheuttivat venähdyksiä ja pintahaavoja, onneksi lieviä. Kokeessa jaettiin 13 SMM-17 titteliä ja 5 SVKLMM-17 titteliä. Maastokäyttövalion arvoon vaaditut sertifikaatit sai kokoon 7 koiraa. Sertifikaatin arvoiseen suoritukseen ylsi 77 koiraa. Sertien korkeaa määrää selittää SMM-kokeeseen etukäteen valikoituneet osallistujat. Weikotin Jabberwock (FI16904/10) suljettiin kokeesta sen karattua radalle, ja italianvinttikoirien lähtö jouduttiin keskeyttämään. Yhden koiran eläinlääkäri totesi olevan kiimassa jolloin se suljettiin kokeesta koesääntöjen perusteella. Koirien suoritustaso useimmissa koeluokissa erittäin hyvä. Kaksi koiraa hylättiin koesuorituksen aikana tapahtuneen häirinnän takia. Hylkäysten määrä suhteutettuna koesuoritusten määrään erittäin pieni. Kaksi tuomarineuvostoa toisen puheenjohtajana lauantaina Arja Havia, ja sunnuntaina Mika Nyman. Koe vietiin läpi hyvässä hengessä kiirehtimättä kuitenkin aikataulun mukaan. Paikallinen kylätoimikunta huolehti toimihenkilöiden ja osallistujien muonituksesta josta kiitokset heille.

Ylituomari Pertti Päivärinta

Sij. Kirja Koira Sp Kerho AE FIN Yht. Muuta
venäjänvinttikoira – nartut
1. 3473 VESNOI YASNAYA POLYANA
Annina Haili, Anssi Saarinen
N SBK 237 223 460 SERTK Loukkaantui finaalissa SMM-17
2. 3088 RAINMAKER NEVADA NIGHTFALL
Johanna Lind-Vilpponen
N SBK 226 117 343
3. 3800 BOLSHAJAN GISELLE
Anne Karikumpu, Heli Karikumpu, Tero Karikumpu
N SBK 216 216 Keskeytetty Loukkaantui ae
4. 3113 ZATRAVIN FARIDA
Emma Luoma, Taina Luoma
N SBK 196 0 196
5. 3464 VESNOI VENECIJA SKAZKI
Leena Sulkumäki
N SBK 132 132
-. 3805 CYMABRESJEVA STILINAJA
Pia Söderholm, Miika Ylipahkala
N SBK 0 0
-. 3605 MARELDEN’S BELUGA BERIOSCHKA
Sari Karjalainen
N PVK Suljettu
venäjänvinttikoira – urokset
1. 3041 ZATRAVIN FADEL
Hanna Heikkilä
U LVKH 243 239 482 SERTK SMM-17
2. 3801 BOLSHAJAN GILGAMESH
Tero Karikumpu, Anne Karikumpu
U SBK 232 238 470 SERTK
3. 3839 JASPER FLEGETON
Annika Saarinen
U SBK 233 215 448
4. 3145 CHARLOTTE’RUSSE PINOCCHIO
Tina Åberg, Roger Westerlund
U SBK 211 192 403
5. 3675 ZATRAVIN GASPAR
Tiina Talja
U SBK 204 190 394
6. 3079 ZATRAVIN FOMA FILARET
Tarja Savinen
U SBK 211 155 366
7. 2096 TEINE ART NOUVEAU
Tarja Savinen
U SBK 194 166 360
8. 3493 VESNOI VOYNA I MIR
Leena Sulkumäki
U SSVK 166 139 305
faaraokoira – urokset
1. 3167 SAWHORSE’S MIGHTY WONDER
Mikko Ikonen
U SFK 233 232 465 SERTK SMM-17
2. 3057 NORTHGATE’S PRINCE CHARMING
Salla Murto, Hanna Ukura, Jesse Valkama
U SFK 223 234 457 SERTK
3. 3300 SAWHORSE’S HOT TEMPTATIONS
Johanna Valkama
U SFK 216 234 450 SERTK
4. 3401 SAWHORSE’S HOT DIGGITY DOG
Linda Aaltonen, Joni Suominen
U SFK 227 209 436
5. 3555 TIERIS GAMLET
Veera Rydman
U SFK 230 154 384
6. 3099 NORTHGATE’S QING OF THE NORTH
Jani Holappa, Mari Holappa
U OSVKH 124 124
faaraokoira – nartut
1. 2877 JATABURU SAND DOG SHAULA
Jenna Leino
N TVK 237 265 502 SERTK SMM-17
2. 2836 NORTHGATE’S NO REGRETS
Veera Meisalmi
N PVK 254 247 501 SERTK
3. 2924 SIPHRA’S CRAZY DIAMOND
Sara Hostikka, Krista Differt
N SFK 241 242 483 SERTK FI KVA-m
4. 3370 SAWHORSE’S SIZZLING HOT
Krista Differt, Sara Hostikka
N SFK 238 211 449
5. 3056 ONNENTUOJAN AARIA
Satu Hänninen, Jari Hänninen
N PVK 212 234 446
6. 3075 NORTHGATE’S POETRY IN MOTION
Hanna Ukura, Veeti Ukura
N OSVKH 246 193 439
7. 3797 NORTHGATE’S ROCK PRINCESS
Hanna Ukura, Kari Ukura
N OSVKH 223 215 438
8. 3766 NORTHGATE’S RED RIDING HOOD
Elina Aho, Mikko Aho
N SFK 202 166 368
irlanninsusikoira
1. 3872 PRIMO VIM SHIRA
Kati Olkkonen
N OSVKH 240 265 505 SERTK SVKLMM-17
2. 3613 RIVERWOLF SHADOW
Marika Mäkilä, Eveliina Pätsi
N OSVKH 235 240 475 SERTK
3. 3888 RIVERWOLF VANUA LAVA
Marika Mäkilä, Eveliina Pätsi
N OSVKH 217 216 433
4. 3218 FILOMEIDES MELVIN
Marika Hämäläinen
U K-SVKK 211 197 408
rhodesiankoira
1. 3776 OHINIYA FREEDOM OF LEGEND
Anne Vepsäläinen
N SRB 250 225 475 SERTK SVKLMM-17
2. 3458 KIZIMBI SAVANA KIMIA
Jari Salminen, Hanna Salminen
N SRB 250 219 469 SERTK
3. 3514 BAWABU EMEKA ENYINNAYA
Sergiy Nazarko, Natalia Nazarko
U SRB 237 191 428
4. 2932 BAWABU DAMAMLI DIANI
Reetta Mikkola, Jari Mikkola
N K-SVKK 223 192 415
puolanvinttikoira
1. 3758 BORA
Jere Pitkänen, Katariina Sarin, Jussi Sarin, Jere Pitkänen
N SUP 243 256 499 SERTK SVKLMM-17
2. 3415 HIGHWIND CRISTALLO DI ROCCA
Zaida Hämäläinen
U SUP 228 233 461 SERTK
3. 3447 RYMWID CELERRIMUS
Jussi Sarin, Katariina Sarin
U SUP 224 195 419
4. 3490 TERRACOTTA
Zaida Hämäläinen
N SUP 204 206 410
ibizanpodenco
1. 3603 CAZAION CRIXUS
Outi Partiainen
U SFK 233 244 477 SERTK SMM-17
2. 3602 CAZAION CAMEESHA
Outi Partiainen
N SFK 225 246 471 SERTK
3. 3642 CAZAION CHANETH
Sanna Ruotsalainen, Outi Partiainen
N SFK 235 236 471 SERTK
4. 3448 CAZAION CHEFERIN
Eija Pöyhönen
U LL 241 220 461 SERTK
5. 3024 SNOUT BUTTERSCOTCH
Anne Lanki, Ilpo Lanki
N LV 210 218 428
6. 3257 CAZAION BRISINGIR
Riikka Kurikka
U HVK 217 211 428
7. 3247 DANDELLION RJABINA DE BERGERAC
Outi Partiainen
N SFK 207 218 425
-. 3765 CAZAION D’RAMSES
Minttu Sironen
U K-SVKK 0 0 Louk ae
afgaaninvinttikoira
1. 3777 ALFAJIRI BALA NASHTA
Johanna Wallenius, Mia Salmi
N SA-FA 275 241 516 SERTK SMM-17
2. 3793 ALFAJIRI BRESHNA
Mia Salmi
N PVK 267 242 509 SERTK
3. 2155 CHARAN V.D. BREMMEN
Marko Heinonen, Pirkko Ylkänen-Heinonen
U K-SVKK 244 225 469 SERTK
4. 3560 CHAWWA’S CUJO
Mirva Mantere
U LVKH 238 228 466 SERTK
5. 3790 MANDINAH KINGDOM OF HEAVEN
Sini Gardemeister
U SA-FA 227 220 447
6. 3683 CHAWWA’S CAMELOT
Helena Österblad
U LVKH 215 223 438
7. 3865 INGENUE ZULTAN OF ADDISABEBA
Mirva Mantere
U LV 210 225 435
8. 2185 CHIKARAH V.D. BREMMEN
Mia Salmi, Sami Suomela
N PVK 211 223 434
9. 3682 CHAWWA’S CIRYON
Helena Österblad
U LVKH 203 213 416
10. 3244 CHANDRIKA EL QASIR
Pirkko Ylkänen-Heinonen, Marko Heinonen, Pirkko Ylkänen-Heinonen
N K-SVKK 243 146 389
11. 3542 ALFAJIRI AMERETAT
Sari Saastamoinen
N PVK 203 203 Keskeytetty Louk ae
saluki – nartut
1. 3648 ZARABIS RAIDAH
Taija Sundholm
N SSAK 258 260 518 SERTK SMM-17
2. 3670 NOX INFINITA ARDEA CINEREA
Pirjo Jutila, Hanna Ojanperä, Arto Ojanperä, Pirjo Jutila
N MOSH 249 259 508 SERTK
3. 3569 ZARABIS ROSALIA
Jonna Hämäläinen, Jari Latva-Rasku, Ritva Latva-Rasku
N TVK 256 241 497 SERTK
4. 3930 NOX INFINITA AETHIA CRISTATELLA
Annina Kolu, Hanna Ojanperä
N SSAK 244 244 488 SERTK
5. 3229 TAZILLAH CASSANDAN
Anne Lanki, Ilpo Lanki
N LV 245 229 474 SERTK KVM
6. 3692 EL HAMRAH MAJEEDA
Elisa Kohtamäki
N HVK 226 241 467 SERTK KVM
7. 3456 ZARABIS REEMA
Iris Ritola
N LV 218 245 463 SERTK
8. 3275 ZARABIS QESARAH
Jari Latva-Rasku, Ritva Latva-Rasku
N TVK 215 238 453 SERTK
9. 3729 KIRMAN FLORIA
Tuula Eloranta
N LL 185 185 Luopui fin
-. 3943 IMRAN ELNAZ HABIBI
Krista Nukari, Marika Aaltonen
N SSAK DISK DISK
saluki – urokset
1. 3768 JAISALMER ABAYOMI
Harri Niemi
U LV 262 251 513 SERTK SMM-17
2. 3477 ZARABIS REYHAN
Seija Lehmusto, Jarmo Lehmusto
U TVK 245 235 480 SERTK
3. 3134 ZARABIS QUADRE
Seija Lehmusto, Jarmo Lehmusto
U TVK 237 239 476 SERTK
4. 3011 SUNFIRE IBSAN
Tuire Keskinen, Anni Lepola
U PVK 219 228 447
5. 2367 AL WATHBA DILWAR FAARIH
Anni Lepola, Tuire Keskinen
U PVK 218 227 445
6. 2916 TA’ZIM GHARIB GHAZAL
Johanna Majoniemi
U SSAK 219 217 436
7. 3378 AZIZ NEELAM
Heidi Söderling
U OSVKH 232 202 434
8. 3708 EL HAMRAH MAHER
Pirjo Jäppinen
U SSAK 209 224 433
9. 2215 KHRONOS MIN AL ASIFE
Seija Lehmusto
U TVK 205 221 426
10. 3528 DIX DAX MAGIC SMARAGDI
Mervi Männikkö
U K-SVKK 199 211 410
11. 3723 SALMANAZAR BLACK T’CHALLA
Annina Kolu
U SSAK 243 243 Keskeytetty Louk ae
12. 3722 NOX INFINITA ACCIPITER IMITATOR
Riikka Timonen
U SSAK 139 139
portugalinpodengo pieni
1. 3288 DIXON CURIO
Hanna Päivinen
N SPP 241 207 448 SMM-17
2. 2757 TÄHTITAIVAAN DOLLY
Maaret Ridanpää
N LL 178 245 423
3. 3921 FEUER FREI IRON SKY
Anna Räsänen, Eija Tammi, Anna Räsänen
U SPP 240 149 389
4. 3933 LILL JÄGARENS QUATTRO
Heidi Hannus
U LVKH 229 0 229
5. 3231 TÄHTITAIVAAN GLORIA
Maaret Ridanpää
N LL 185 0 185
6. 3563 CROSSOAK PASTEL DE BELEM
Kirsti Helje, Marke Kärkkäinen, Anna Koskinen, Eija Sandholm
U LL 46 46
whippet > 51 cm – urokset
1. 3620 C’MERE OZ THE GREAT
Pia Mannila
U W-H 253 251 504 SERTK FI KVA-m SVKLMM-17
2. 3699 NINE LIVES SOUNDS LIKE CHAOS
Henna Katajamäki, Sanna Wåg
U LVKH 233 250 483 SERTK
3. 3472 WHIPLANDIAN I AM LEGEND
Minna Kauhanen, Tiina Räihä
U SSAK 236 227 463 SERTK
4. 3684 JEWGENISTAJAN MÖHKÖ-FANTTI
Niina Leskelä
U PVK 218 244 462 SERTK
5. 3617 GIOBALDI ALEXANDER MCQUEEN
Anne Harju
U W-H 224 228 452 SERTK FI KVA-m
6. 3816 KUTRIN LENNI
Kristiina Ruohola
U PVK 219 211 430
7. 3634 C’MERE REBEL YELL
Anne Jokivuori
U W-H 213 213 426
8. 3429 TARUMETSÄN KESÄYÖN USVANIITTY
Hanna-Marie Naukkarinen
U PVK 206 212 418
9. 3044 JATZARIN BARBAROSSA
Timo Hartikainen, Marika Eklund
U LL 209 205 414
10. 3149 HOOKOPLAN HELENIUS
Kati Heino
U OSVKH 211 202 413
11. 3519 MISTYQ DISCIPLE OF THE SUN
Sanna Vahlberg, Tiia-Tuulia Laakso
U TVK 193 217 410
12. 3598 PIKKULIISAN SYDÄMEN VALO
Satu Ruotsalainen
U SSVK 198 210 408
whippet – urokset
1. 3238 NYANSSIN DIAMOND BLACK DREAM
Jaana Mäkinen, Juha-Pekka Tikkanen
U PVK 259 247 506 SERTK SMM-17
2. 3453 WHIPLANDIAN INDIANA JONES
Niko Karppanen
U SSVH 245 247 492 SERTK
3. 2905 PLAUDITE XTREMELY FUNNY CHAP
Pirjo Jutila
U MOSH 235 254 489 SERTK
4. 3601 DINACON ENTER SANDMAN
Jaana Krankka
U TVK 217 261 478 SERTK
5. 3212 TÄHTIPÖLY APOLLO
Camilla Rissa
U W-H 233 236 469 SERTK
6. 3633 C’MERE OH MY
Anne Jokivuori
U W-H 216 251 467 SERTK
7. 3016 TIGER’S CHAOS BREAKING NEWS
Riitta Vepsäläinen
U W-H 229 230 459 SERTK
8. 3637 ENCAUTOM’S MORE OF ME
Taru Lumme, Juhani Tammi
U HVK 228 230 458 SERTK
9. 3532 SKYISTHEBEST FLYLIKEANEAGLE
Anne Koikkalainen
U SSVH 219 235 454 SERTK
10. 3374 NYANSSIN DIAMOND BLUE
Karoliina Heikkinen
U W-H 215 235 450 SERTK FI KVA-m
11. 2510 PALETIN TEQUILA
Birgitta Lepistö
U PVK 230 211 441
12. 2745 NYANSSIN CHIVAS REGAL
Janne Sepponen
U K-SVKK 204 197 401
13. 1973 PALETIN SUPER TROUPER
Ida-Maria Björkqvist
U W-H 211 187 398
14. 3795 BELLTOWN INFLAMES
Miska-Alexander Argillander, Nina Viskari, Miska-Alexander Argillander
U W-H 203 175 378
15. 3660 WEIKOTIN JABBERWOCK
Harri Pehrsson
U W-H Suljettu
italianvinttikoira
1. 3608 BERYLLINE SUKLAAMUFFINSSI
Nora Ritala
N HVK 245 257 502 SERTK SMM-17
2. 3597 DERVISCH SIXTEEN SHADES OF BLUE
Pia Haarala, Hanna Ukura
N OSVKH 250 228 478 SERTK
3. 3371 YLLADIAN CREAM DREAM CLICHÉ
Leena Jääskelä
N LL 247 198 445
4. 2436 BERYLLINE KERMAKARAMELLI
Nora Ritala
N HVK 211 233 444
5. 3567 YLLADIAN WEST OF THE MOON
Leena Jääskelä
U HVK 190 224 414
6. 3718 YLLADIAN ABSOLUT VANILIA
Maire Jääskelä, Leena Jääskelä, Jenni Olli
N HVK 198 216 414
7. 3566 YLLADIAN SUNNY SIDE OF HELL
Leena Jääskelä
N HVK 154 245 399
8. 2969 YLLADIAN POEMS ABOUT ROME
Leena Jääskelä
N HVK 168 195 363
9. 3395 YLLADIAN SKYDIVE
Essi Günther
U LL 169 186 355
10. 3572 KURNOUS HERMES
Sari Merve
U LL 98 98
11. 3846 PIKKUNEIDIN I HAVE A DREAM
Kitte Lampola, Sakari Lampola
N PVK 25 25
-. 3565 YLLADIAN TOTAL ECLIPSE
Maire Jääskelä, Leena Jääskelä
N HVK 0 0
italianvinttikoira > 38 cm
1. 2727 ART DALL’ ARCO
Eveliina Jokela
U SIC 235 237 472 SERTK SVKLMM-17
2. 3054 ACIRE ATTRACTIVE
Erica Haltia
N PVK 251 207 458 SERTK FI KVA-m
3. 3534 YLLADIAN SUN AFTER RAIN
Essi Günther
U LL 203 226 429
4. 3479 MIOCARON FEAR NO BEAR
Jenni Ritvonen, Linda Rosberg-Kulha
U OSVKH 191 195 386
5. 2862 TARUMETSÄN RAKAS PIKKU KIITÄJÄ
Sari Merve
U LL 159 159 Luopui finaalista
basenji
1. 3647 NATURE’S MASTERPIECE ENCHANTED LIBRA
Miikka Tiihonen
N SSVH 244 240 484 SERTK SMM-17
2. 3779 BASTILLIN BRIDLES BADUSON
Jenni Ormasuo, Sami Mäkinen
U SSVK 228 253 481 SERTK
3. 3799 NATURE’S MASTERPIECE GOSSIP GUY
Sari Roiha, Tero Tuominen
U TVK 236 237 473 SERTK
4. 3655 AJIBU NUMBER ONE
Sanna Kortelainen, Marjukka Anttila
N SUBA 208 247 455 SERTK
5. 3541 AJIBU MAD ABOUT THE BOY
Tua-Maria Mattila
U SUBA 185 182 367
6. 3671 AJIBU OH HAPPY DAY
Tua-Maria Mattila
N SUBA 210 55 265
-. 3852 AJIBU ONE OF A KIND
Erja Billings
U SUBA DISK DISK
whippet > 48 cm – nartut
1. 3590 DINACON NOTHING ELSE MATTERS
Marjo Rantanen
N K-SVKK 209 242 451 SERTK SVKLMM-17
2. 3483 APPLE GARDEN’S ETERNAL FLAME
Raija Raussi
N LL 205 241 446
3. 2720 SOFTRACK FAST’N’FUNNY
Anu Hakala
N PVK 178 245 423
4. 3736 KUPLETO AVA
Sanna Norhio-Hanski
N W-H 171 242 413
5. 3935 TIGER’S CHAOS MY PRECIOUSSS
Annica Ojala
N W-H 178 228 406
6. 3578 MAGTAF MAY IN MARTINIQUE
Jaana Ihanainen
N FI 187 208 395
7. 3832 INDIAN HILL’S EYLAKI
Kimmo Salmi, Kirsi Hietaharju
N W-H 24 24
whippet – nartut
1. 3751 JATZARIN BLUE CRYSTAL
Sami Partinen
N SSVH 243 266 509 SERTK SMM-17
2. 3616 BESTIES HONEY RYDER
Jenna Tähtinen, Mari Kääriäinen
N W-H 244 264 508 SERTK
3. 2892 INNA V. DIA-ROBINNE
Marjo Rantanen
N K-SVKK 229 254 483 SERTK
4. 3445 BESTIES WASHAKIE
Susanna Pitkäaho
N PVK 236 247 483 SERTK
5. 2989 C’MERE NOCE MOSCATA
Anna Varila
N LL 209 264 473 SERTK
6. 3688 WEIKOTIN SUPERCHOPPER
Salla Silvasti
N TVK 232 241 473 SERTK
7. 2660 BLACKBITCH’S LONG KISS GOODNIGHT
Anne Oljemark
N K-SVK 226 244 470 SERTK
8. 3867 SOFTOUCH ROOBARB
Johanna Gustafsson
N TVK 223 246 469 SERTK
9. 2562 BLACKBITCH’S LARA CROFT
Marjo Rantanen
N K-SVKK 226 243 469 SERTK
10. 3540 DINACON HERO OF THE DAY
Sirpa Lihavainen
N SSVH 217 251 468 SERTK
11. 3318 INDIAN HILL’S GHOSTLY
Taru Kiviranta
N LL 216 250 466 SERTK
12. 3910 BESTIES ZELDA THE PRINCESS
Jenny Laulaja, Mari Kääriäinen
N W-H 229 236 465 SERTK
13. 3875 NYANSSIN FEELS LIKE FATE
Jaana Jokisuo
N LV 221 236 457 SERTK
14. 3738 BESTIES TWININGS
Paulina Partanen
N W-H 243 213 456 SERTK
15. 2470 NINE LIVES LIGHT OF LOVE
Marita Kauppinen
N SSVH 219 233 452 SERTK
16. 3737 BESTIES XENIA ONATOPP
Paulina Partanen
N W-H 213 238 451 SERTK
17. 3580 HOT ISLE QUICKSTEP
Inga Heikkinen, Kimmo Karppanen
N OSVKH 198 250 448
18. 3843 C’MERE TEACHERS PET
Anna Varila
N LL 235 204 439
19. 3698 TIGER’S CHAOS ROCK-A-HULA BABY
Henna Katajamäki
N LVKH 204 230 434
20. 3870 BESTIES MISS MONEYPENNY
Laura Nelimarkka
N MOSH 203 227 430
21. 3855 TARUMETSÄN LEIKKIVÄ TÄHTI
Hanna-Marie Naukkarinen, Taru Uuttu
N PVK 174 228 402
22. 3444 NURKKANIITYN EE VUAN LUMIVALAKEA
Marita Kauppinen
N SSVH 195 197 392
23. 3906 TIGER’S CHAOS MY ONLY ONE
Riikka Mäki
N LV 193 167 360
24. 3411 WHIPLANDIAN IN TIME
Suvi Halonen
N SSVH 26 26 Louk ae
25. 2866 PENDAHR VANITY FAIR
Mari Kääriäinen
N MOSH 22 22
26. 3481 WHIPLANDIAN INSIDE I AM DANCING
Jenni Heiskanen, Suvi Halonen
N MOSH 16 16
cirneco dell’etna
1. 3922 TRUCKER’S CAPICHE
Sara-Maria Lehto
N HVK 248 266 514 SERTK SMM-17
2. 3635 IOSONO HADRIANA
Elina Karlsson, Inka Luomanmäki, Erja Luomanmäki
N SIC 228 253 481 SERTK
3. 3422 IOSONO MARISLA
Katarina Hägg
N SIC 229 248 477 SERTK
4. 3178 FLIGHTMASTER UNIQUE HAZE
Marja-Leena Kaasinen
N PVK 237 230 467 SERTK
5. 3909 MARISLA’S EUFORIA
Jasmine Blomberg, Marjo Blomberg, Jasmine Blomberg
N SSVH 234 223 457 SERTK
6. 3908 MARISLA’S DELICIA
Marjo Blomberg
N SSVH 204 223 427
7. 3769 TRUCKER’S CRASH BOOM BANG
Mikko Ilosalo, Johanna Kurki
U HVK 192 225 417
8. 3499 HADRANENSIS RADAMES
Maria Ketola, Inka Luomanmäki
U SIC 187 214 401
9. 3761 TRUCKER’S CHILI CON COBONEN
Paula Virta, Sanna Koponen, Paula Virta
U PVK 206 90 296
10. 2147 MARISLA’S AMANTEA
Jorma Ylinen, Pasi Raak
N LVKH 79 79